Laumės vaikas (2008)
Žymos: Top 500Aktoriai
Detalės
Metai: | 2008 |
---|---|
Šalis: | |
Kino studija: | Imagine Entertainment Relativity Media Malpaso Productions |
Rezultatai Lietuvoje: | Pajamos: 191 tūkst. Lt. Žiūrovų: 13 tūkst. |
Informacija apie filmą
Keisčiausias istorijoje vaiko dingimo atvejis. 1928-ųjų metų Los Andželas. Saulėta kovo mėnesio popietė. Vieniša motina Kristina Kolins savo devynmečiam sūnui Valteriui įspraudžia į delną dešimt centų ir išleidžia jį į kiną. Neįtardama, kad mato berniuką paskutinį kartą.
Los Andželas vos prieš tris mėnesius išgyvenęs žiaurų nusikaltimą: psichopatu pripažintas Viljamas „Lapė“ Hikmanas pagrobia 12-ametę Merion Parker ir nors reikalauja išpirkos, mergaitė jau nužudyta. Valterio suradimui visose Jungtinėse Valstijose metamos dar neregėtos policijos pajėgos. Veltui. Gaunama daugybė pranešimų, kad Valteris pastebėtas bent keliose skirtingose Amerikos valstijose. Nei vienas iš jų nepasitvirtina.
Bevaisės paieškos tęsiasi iki rugpjūčio, kuomet Ilinojuje į policijos skyrių ateina berniukas ir apstulbusiems pareigūnams ramiai ištaria: „Aš – Valteris Kolinsas“. Pargabenus jį į Kaliforniją, sielvartaujanti motina su siaubu akyse ištaria: „Tai – ne mano sūnus“. Policija, spaudžiama visuomenės nuomonės dėl ankstesnių vaikų dingimo ir nužudymo bylų neišaiškinimo, motina nepatiki ir priverčia ją pasiimti „Valterį“ į namus. Po trijų savaičių, pasitelkusi dantų atspaudus ir kitus įrodymus, motina grąžina berniuką pareigūnams. Policijos viršininkas kapitonas J.J.Džounsas apkaltina ją piktybišku bandymu diskredituoti policiją ir pasistengia, kad motina patektų į psichiatrijos ligoninę.
Penktą Kristinos buvimo psichiatrų priežiūroje dieną „Valteris“ prisipažįsta, jog iš tikrųjų jis yra 12-metis našlaitis Artūras Hatčinsas. Supratęs, koks panašus yra į dingusį berniuką, jis nusprendė apsimesti juo ir pasimėgauti gyvenimu Kalifornijoje. Iš psichiatrinės ligoninės išleista Kristina Kolins apkaltina miesto ir policijos valdžią neteisėtu įkalinimu. Policijos vadas, smaugiamas klaidingų ir skubotų savo paties sprendimų, žengia dar vieną neapgalvotą žingsnį ir pareiškia, kad berniukas nužudytas. Motina tuo patikėti atsisako, o teismas atmeta jos ieškinį miestui ir policijai.
Po dvejų metų ir dar dviejų teismų Kristinai priteisiama daugiau nei 10 000 dolerių, kuriuos ji pareiškia skirsianti savo vaiko paieškai, „kad ir kiek ilgai ji truktų“. Pamažu kalbos apie šią bylą nutyla, o paskutinis viešas įrašas apie Kristiną Kolins Amerikos žiniasklaidoje užfiksuotas 1945-aisiais. Nei pats Valteris, nei jo kūnas taip niekada ir nebuvo surastas. Jei jis dar gyvas, dabar jam – 89-eri.
Tai buvo tikra istorija… Pagal ją sukurtą filmą galėsite pamatyti kino teatruose jau nuo sausio 23d. Žiaurią, kvapą gniaužiančią dramą į ekranus perkėlė Clintas Eastwoodas, pasikvietęs vaidinti tokias žvaigždes kaip Angelina Jolie, Johnas Malkovichius, Gattlinas Griffithas ir kt. Filmas buvo labai šiltai priimtas ir gerai įvertintas Kanų festivalyje, todėl tikimasi ir „Oskarų“ nominacijos.
- Filmas „Laumės vaikas“ sukurtas remiantis tikra istorija. 1928 m. dingusio berniuko taip ir nepavyko surasti – jei jis dar gyvas, jam dabar 89-eri.
- Iš pradžių filmą ketino režisuoti Ronas Hovardas („Vilou“, „Tolimas kraštas“, „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“, „Nuostabus protas“, „Da Vinčio kodas“ ir kt.), tačiau jam nepavyko įterpti šio projekto į perpildytą savo darbo grafiką. Jis nusprendė, kad liks filmo prodiuseriu, o režisieriaus krėslą pasiūlė Clintui Eastwoodui.
- Clintas Eastwoodas sutiko imtis režisūros tą pačią popietę, vos tik perskaitęs scenarijų.
- Pagrindinės herojės Kristinos Kolins vaidmeniui buvo numatytos tokios aktorės kaip Hilary Swank, Reese Witherspoon. Pasirinkti aktorę Angeliną Jolie C. Eastwoodui rekomendavo Ronas Hovardas – anot jo, Angelinos žvilgsnis labiausiai atitinkąs to laikmečio dvasią.
- Filmo pavadinimas anglų kalba „Changeling“ reiškia stebuklingos, mistinės būtybės – fėjos, elfo arba trolio vaiką – kurį jos palieka mainais už pagrobtą žmogaus vaiką.
- Angelinos Jolie herojė filme du kartus ištaria frazę: „Niekada nepradėk peštynių pirmas, be visada jas užbaik.“ Ta pati frazė skamba ir televizijos serijale „Babilonas 5“ (1994 m.), kuriam scenarijų kūrė „Laumės vaiko“ scenaristas Michael Straczynski.
- M. Strazcynski pirmą kartą apie Kristinos Kolins istoriją sužinojo iš neįvardinto šaltinio Los Andželo rotušėje. Peržiūrinėjant senus dokumentus, skirtus sunaikinimui, netyčia buvo aptikta ši sena byla. M. Straczynskį tai labai sudomino, jis ėmėsi rinkti faktus ir atliko detalius tyrinėjimus.
- Beveik kiekvienas įvykis filme pavaizduotas realiai, kaip citata iš senų dokumentų. Net dialogai yra paimti iš teismo įrašų. Išimtis yra scenos psichiatrinėje ligoninėje, kurios labiau paremtos to meto tradicijomsi ir papročiais.
- M. Strazcynski pirmą scenarijaus versiją parašė per 11 dienų.
- Filmo premjera Niujorke buvo pirmas aktorės Angelinos Jolie viešas pasirodymas publikai po jos dvynių Vivienne ir Knox gimimo.
Atsiliepimų niekas neparašė