Detalės

Metai:
Šalis:
Kino studija:
Rezultatai Lietuvoje: Pajamos: 101 tūkst. Lt. Žiūrovų: 7 tūkst.

Informacija apie filmą

Per paskutinus ketverius metus vesternų legenda Clintas Eastwoodas buvo nominuotas „Oskarui“ septynis kartus, o iš viso per savo karjerą jis turi net 17 „Oskaro“ nominacijų. Taigi, 78-metis amerikietiško kino simbolis yra visų laikų sėkmingiausias filmų kūrėjas.

Po 2004 m.“Oskarus“ pelniusios dramos „Mergina verta milijono“, legendinis Clintas Eastwoodas nevaidino nei vienoje juostoje. Tik režisavo. Dabar pagaliau ir pats atliko pagrindinį vaidmenį veiksmo dramoje „Gran Torino“, kurioje jo vaidmuo bus paskutinis aktorinis pasirodymas kine.
Pensijon išėjęs purvinasis Haris dar turi parako ir stoja prieš aršius korėjiečių imigrantams. Eastwoodas grįžta kaip senas paniuręs beprotis su ginklu rankoje.

Pagrindinis „Gran Torino“ herojus Voltas Kovalskis (C. Eastwoodas) – užkietėjęs rasistas, kategoriškai atsisakantis gyventi pagal modernėjančio pasaulio taisykles. Tai atsiskyrėlis, buvęs Korėjos karo veteranas. Senis gyvenime pasitiki tik dviem dalykais: visada parengtu savo ginklu M–1 ir šunimi Deizi. Žmonės, kuriuos jis vadino kaimynais – arba išsikėlė, arba jau mirę. Jis nekenčia „aziatų“ ir, kaip tyčia, jo naujieji kaimynai – iš Azijos kilę imigrantai Hmongai.

Kovalskis didžiuojasi gerai išlaikytu kolekciniu 1972 m. automobiliu „Gran Torino“, prie kurio niekam neleidžiama nė prisiartinti. Tokia perdėta meilė automobiliui aitrina vietinių paauglių vaizduotę ir jie pradeda terorizuoti karingąjį senį. Ilgapirštis kaimynų sūnus Tao, vietinės paauglių gaujos spaudžiamas, išdrįsta pasikėsinti į veterano legendinį automobilį. Irzlus seniokas ryžtasi peraukėti jaunimą ir lyg netyčia išsitraukia seną šautuvą…

Visai netikėtai paaiškėja, kaimynai emigrantai turi daugiau bendro su Voltu, nei jo paties vaikai. Atsivėrė tos sielos kertelės, kurios buvo paslėptos nuo karo laikų – kaip ir jo mylimasis Gran Torino garažo prieblandoje…

JAV kritikai atkakliai stumia Clinto Eastwoodo kandidatūrą į “Oskaro” nominaciją. Savo ruožtu Amerikoje reziduojanti maža Hmong bendruomenė neramiai laukia premjeros. Jie neabejoja, kad neprilygstamasis maestro tiksliai perteiks jų tautos kultūrą ir išlaikys autentiškos kalbos dialektą, o piktus gangsterius suvaidinę jaunuoliai didžiuojasi neeiline proga tapti aktoriais.

Clintas Eastwoodas įsimintinoje istorijoje sukūrė nepamirštamą gerų ketinimų, bet blogų įpročių kupino senioko vaidmenį. Vis didėjanti įtampa filme kartais priverčia sulaikyti kvėpavimą, tačiau tuo pačiu palieka vietos apmąstymams.

Prie filmo dirmo

Clint Eastwood

Walt Kowalski


Warning: Attempt to read property "name" on null in /home/vamelt/domains/naujifilmai.com/public_html/wp-content/plugins/masvideos/includes/masvideos-movie-template-functions.php on line 1424

Clint Eastwood

Režisierius

Strike Entertainment

Filmas “Gran Torino (2008)” pasiekiamas online nemokamai lietuvių kalba. Peržiūrėkite filmo anonsą dabar. Pirmoji mintis apie filmą jau bus kilusi, kuri paskatins jį žiūrėti internetu ir palikti atsiliepimą.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atsiliepimų niekas neparašė

Gran Torino (2008)