Steven Spielberg

Aktorius

2011

Polas (2011)

- Self


Warning: Attempt to read property "name" on null in /home/vamelt/domains/naujifilmai.com/public_html/wp-content/plugins/masvideos/includes/masvideos-person-template-functions.php on line 772

2011

Karo žirgas (2011)

- Režisierius
2005

Pasaulių karas (2005)

- Režisierius
2002

Pagauk, jei gali (2002)

- Režisierius
1993

Šindlerio sąrašas (1993)

- Režisierius
1985

Purpurinė pieva (1985)

- Režisierius
1983

Prieblandos zona (1983)

- Režisierius
1982

Ateivis (1982)

- Režisierius
1975

Nasrai (1975)

- Režisierius
1971

Dvikova (1971)

- Režisierius

Režisierius

2022

Fabelmanai (2022)

- Režisierius

Scenaristas

2022

Fabelmanai (2022)

- Scenarijaus autorius

Be jokios abejonės, tai vienas įtakingiausių asmenybių filmų istorijoje. Steven’as Spielberg’as tikriausiai yra pas žinomiausias filmų režisierius Holivude ir gausiausias filmų kūrėjas pasaulyje. Spielberg’as turi nesuskaičiuojamą daugybę kritinių pastabų jo atžvilgiu, kartu ir kaip prodiuseris, ir režisierius, ir rašytojas.

Spielberg’as gimė Sisinatyje, JAV, 1946 m. Jis mokėsi Long Beach’o universitete, tačiau metė mokslus, kad galėtų siekti karjeros. Iš pradžių Steven’as turėjo blogą montuotojo paėjėjo reputaciją, filmuojant juostą “Wagon train” (1957). Pirmieji savarankiškai režisuojami filmai buvo 1961m. sukurtas “Battle Squad”, pasakojantis apie Antrąjį Pasaulinį karą. Kitas jo režisuotas filmas – tai “Escape to nowhere”, kuriame Antrojo Pasaulinio karo kareivius vaidino vaikai, tarp jų buvo ir Spielberg’o sesuo Anne. Keletą metų Steven’as režisuoja filmus, kurie bus tarsi kelias į jo ateities karjerą.

Steven Spielberg
Steven Spielberg

70-ieji metai tai metai, kuomet Spielberg’as dirba su televizijos projektais: “Duel”, “Rod Serling”, “Night Gallery”, “Marcus Welby, M.D.” bei “Columbo: murder by the book”. Visas jo darbas televizijoje ir trumpi filmai bei jo puikiai režisuojami projektai buvo tik atsiskleidusio talento pradžia, kurio dėka Spielberg’as tapo visiems puikiai žinomu. Neabejotinai kylančios žvaigždės, pagrindinis režisieriaus darbas buvo “The sugarland express” (1974), kartu su Goldie Hawn. “Jaws” (1975) buvo antrasis jo režisuojamas darbas, po kurio Spielberg’as tapo tarptautinio lygio režisieriumi.

Spielberg’as daugiausiai pinigų uždirba iš kino pramonės. Jis buvo vienas pirmųjų režisierių, kuris panaudojo specialiuosius efektus tokiuose filmuose kaip “E.T.” ar “Close Enounters”. Efektai pirmą kartą buvo panaudoti tokiu plačiu mastu. 1984m., remiantis “Raiders” Steven’as sukuria “Indiana Jones and the Temple of Doom”, kuris finansiškai buvo labai sėkmingas projektas, tačiau nebuvo vertas savo pirmtakų. Kaip prodiuseris, Steven’as 80-aisiais dalyvauja daugybėje projektų, tokių kaip “The Goonies”, “Gremlins” ir kitų. Tačiau tikriausiai pats žinomiausias ir didžiausias projektas yra “Back to the future” (1985), kartu su Michael J. Fox.

Sėkmė Spielberg’o neapleidžia ir toliau. Aštuoniasdešimtųjų pabaigoje jis vėl iškeliamas į aukštumas. 1988m. režisuoja pusiau animacinį, pusiau realiai vaidintą filmą “Who framed Roger Rabbit”. 1989m. vėl buvo sėkmingi Spielberg’ui – pasirodė net trys puikūs filmai: “Always”, “Indiana Jones and the Last Crusade” ir “Back to the futire Part II”.

Spielberg’as jaučia didelę trauką animacijai ir devyniasdešimtųjų pradžioje jis yra vienas pagrindinių animacijos kūrėjų. Šalia žymiojo triušio Rodžerio, jis režisuoja TV šou “Tiny Toon Adventures” (1990), “Animaniacs” (1993), “Pinky and the Brain” (1995), “Family dog” (1993) bei “Toonsylvania” (1998).

Nepaisant didelio aktyvumo animacijos srityje, Spielberg’as nepamiršta ir kiek vyresnių žiūrovų. Labai aktyvus buvo devyniasdešimtųjų pradžioje ir režisuoja daugybę filmų: “Hook” (1991), “Joe Versus the Volcano” (1990), “An American Tail: Fievel goes West” (1991), “Back to the future Part III“ (1990). 1993 pasirodo juosta “Jurassic Park”, kuri per labai trumpą laiko tarpą tampa žymiausiu visų laikų filmu. Kol šis filmas toliau muša rekordus, Steven’as tais pačiais metais dar išleidžia vieną juostą “Šindlerio sąrašas” (“Schindler’s list”). Tai be galo jaudinantis filmas apie holokaustą. Po šio filmo Speilberg’as laimi netgi du Oskaro apdovanojimus: kaip geriausias režisierius ir už geriausią filmą.

Devyniasdešimtųjų pabaigoje vėlgi pasirodo nemažai filmų. Būtų galima paminėti tokius: “The mask of Zorro” (1998), “Men in Black” (1997), “Deep Impact” (1998), “Amistad” (1997). 1998-aisiais Spielberg’as į kino ekranus įsiveržia su geriausiu metų filmu – “Saving private Ryan”. Tai įspūdingas filmas apie Antrąjį Pasaulinį karą, kuris pelnė beveik visų žiūrovų pagarbą. Kiek vėliau Steven’as vėlgi sukuria gausybę puikiausių filmų, įskaitant “Evolution” (2001), “The Haunting” (1999), “Shrek” (2001). 2001 metais jis pastato mini serialą apie II Pasaulinį Karą – “Band of Brothers”. Tais pačiais metais grįžta į režisieriaus kėdę, kad sukurtų didelio biudžeto filmą “Artificial Intelligence: AI”. Iš kritikų pusės, filmas sulaukė pakankamai įvairių įvertinimų.

2002m. Steven’as dirba vienoje komandoje kartu su Tomu Cruise’u. Filmas “Minority Repotr” pasižymi specialių efektų gausa. Tačiau kritikai vėlgi nebuvo pernelyg draugiški. Galbūt tai buvo ženklas, kad Spielberg’as pasitrauktų iš didžiųjų ekranų. Tačiau jis ir toliau sėmingai sukūrė “Men in Black II” (2002), bei “Catch me if you can” su Tomu Hanks’u. 2006m. turėtų pasirodyti dar vienas projektas – “Indiana Jones 4” su Leonardo DiCaprio.

Kol Spielberg’as įrodinėja esąs talentingas filmų kūrėjas, praeityje jo bandymai buvo kiek sumaišyti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, jis visgi yra viena didžiausių kada nors buvusių pramogų verslo asmenybių. Be jokios abejonės, Steven’as yra puikiausias filmų kūrėjas ir jo galimybės neribotos.

2002m. jis baigė Long Beach’o universitetą ir gavo filmų kūrėjo išsilavinimą. Steven’as yra Drew Barrymore krikštatėvis.