Sandra Bullock

Aktorius

2022

Prarastas miestas (2022)

- Loretta Sage / Angela

Linksmoji Sandra Annette Bullock gimė 1964 m. liepos 26 d. gimė Virginijos priemiesčiuose, Vašingtono valstijoje, JAV, operos dainininkės Helgos Meyer ir dainavimo profesoriaus John Bullock šeimoje. Tėvai, svajodami apie muzikinę dukters karjerą, nuo ankstyvos vaikystės pradėjo tobulinti dukters vokalinius sugebėjimus. Sandra nuo mažens dainavo vaikų chore. Šie įgūdžiai jai labai pravertė filmuojantis ‘The Thing Called Love” (1993).

Kaip dažnai nutinka, tėvų auklėjimo rezultatas buvo priešingas – mergaitė ėmė tiesiog nekęsti klasikinės muzikos. Kad atsikratytų nekenčiamų pamokų, būdama 7-erių, Sandra “netyčia” susipjaustė abu delnus, o po metų, kai artėjo stojamieji egzaminai į muzikos mokyklą, ji suvalgė 12 porcijų ledų ir susirgo stipria anginos forma. Kai mama nusprendė 9-erių metų Sandrai “leisti” suvaidinti nedidelį vaidmenį Verdžio operoje “Trubadūras”, premjeros metu mažoji aktorė padarė viską, kad liūdną tragediją paverstų tikru balaganu… Kai ji dingo nuo scenos, salėje dar ilgai netilo juokas, o jos mamai teko Operos teatro direkcijai sumokėti nemenką baudą “už iššaukiantį dukters elgesį”. Tačiau Sandra savo pasiekė – tėvai paliko ją ramybėje. Pagaliau mergina galėjo susirasti draugų ir iki soties papramogauti. Ji pamėgo žiūrėti filmus, o savo mėgstamiausius “Žvaigždžių karus” matė net 18 kartų.

Sandra Bullock
Sandra Bullock

Baigusi vidurinę mokyklą Sandra įstojo į Šiaurės Karolinos Universitetą studijuoti teisės ( tėvų svajonės, kad dukrelė studijuos menus, ištirpo kaip sniegas…), bet tai jai pasirodė per kietas riešutėlis. Po trijų semestrų ji metė mokslus ir išvyko į Niujorką. Tuomet ji net neįsivaizdavo, kas ten jos laukia… Sandra svajojo tapti modeliu, tačiau pasirodė, kad jos figūra neatitinka reikalaujamų standartų… Beviltiškos buvo ir jos pastangos tapti stiuardese… Be to, pinigai pamažu tirpo ir jai nieko kito neliko kaip eiti dirbti padavėja pigioje kavinukėje. “Tai buvo tikras banditų ir narkomanų lizdas. Porą kartų ten manęs vos neišprievartavo”, – prisimena Sandra Bullock. Toje skylėje jai ir šovė mintis pradėti siekti aktorės karjeros. Už 1000 dolerių, kuriuos per mėnesį ji uždirbdavo, mergina įstojo į mokamus aktoriaus meistriškumo kursus. Po 3 mokslo metų atsiskleidė jos talentas ir jau buvo galima svajoti apie Holivudą… Prasidėjo kino studijų durų varstymo metas. Ir vis nesėkmingai… Priežastis paprasta – “išvaizda, kaip kaimynės iš gretimo namo”…Tik po septynerių metų jai pavyko gauti pirmą nedidelį vaidmenį komedijoje “Meilės gėrimas Nr. 9” (1991 m.).

Netrukus visai netikėtai Sandra gavo pasiūlymą atlikti pagrindinį vaidmenį filme“Visa Griaunantis” (1993 m.). Kritikai po filmo pasirodymo rašė: “Sandra tiesiog miela, o tai, kad filmas surinko daugiau nei 70 milijonų dolerių neabejotinai yra ir jos nuopelnas”. Po kelių mėnesių ji jau filmavosi superhite su Keanu Reeves “Greitis” ( 1994 m.). Už vaidmenį sekančiame filme “Kol Tu Miegojai” (1995 m.) aktorės honoraras siekė tuo metų kosminę 1 milijono dolerių sumą. Kritikai sutiko, kad ir Sandra Bullock “prikišo” nagus, kad vidutinė komedija taptų vienu iš 20 pelningiausių metų filmų. Panašiai nutiko ir su filmu “Metas žudyti”. Nors Bullock pasirodė tik filmo viduryje, bet būtent jos dėka juosta buvo išgelbėta, kaip rašė spauda… Ji tapo Holivudo aktore Nr. 1, o filmo “Laikas žudyti” režisierius Joelas Schumacheris retoriškai klausė: “Negi čia antroji Julia Roberts?”… Beje, Sandros ataskymas paprastas: “O kuo blogesnė pirmoji?” Tačiau nors ir buvo kino žvaigžde, tai jos nepakeitė – mėgiamiausiais rūbais jai liko ne pirmos jaunystės džinsai ir gerokai nutrinti sportiniai bateliai, o eidama filmuotis, Sandra pasiima milžinišką sumuštinį ir butelį alaus… Amerikiečiai ją net buvo išrinkę mylimiausia tautos aktore…

Naujas įvaizdis

1996 m. Bullock atleido savo vadybininką ir naujuoju savo atstovu paskyrė tėvą, kuris jau senokai nieko neveikė. Jos įvaizdis ir gyvenimo būdas smarkiai keitėsi… Pirmiausia, Džonas Bullockas paprašė dizainerio Kalvino Claine’o pasiūti dukrai puošnių rūbelių. Per vienus iš apdovanojimų, kai Sandra pasirodė ne su džinsais, o įspūdinga mažute suknele, salėje sėdintys tiesiog aiktelėjo… Be to, tėtušis uždraudė dukrelei važinėti motociklu ir privertė ją persėsti į limuziną bei pasamdė keletą asmens sargybinių…

Meilės reikalai

Pirmąkart Sandra Bullock ištekėjo būdama 20-ties už aktoriaus J.M. Vincent’o, su kuriuo pragyveno ištisus… pusantro mėnesio. Kur kas ilgiau užtruko jos romanas su T. Donovanu, su kuriuo susipažino, filmuodamasi juostoje “Meilės gėrimas Nr. 9”. Viskas staiga sugriuvo, kai vyrukas sužinojo apie “nekaltus” Sandros santykius su Keanu Reeves, filmuojant “Greitį”. Neilgai trukus Bullock pradėjo susitikinėti su Chris O’Donnellu. Šis ryšys užtruko 6 mėnesius… Toliau – Matthew McConaughey eilė…

Įvairūs

 1. Mėgstamiausias Sandros Bullock patiekalas – sumuštiniai. “Kuo sudėtingesnis maistas, tuo daugiau pradedi aiškintis, nori tu to ar nenori. Todėl sumuštiniai yra tiesiog geriausia…”
 2. Sandra turi seserį Gesine, kuri apie Sandrą yra sakiusi:”Ji niekuomet nebuvo seksuali, tiesiog žavi ir labai juokinga mergaitė. Matyt, tai ją ir išskyrė iš minios seksualių Holivudo gražuolių…”
 3. 10-ties metų išgėrė savo pirmąjį bokalą alaus.
 4. Sandra Bullock parašė scenarijų ir pati režisavo filmą “Making Sandwiches” 1998 m.
 5. Sukūrė ir pati sudainavo dainą “Heaven Knocking On My Door” filme “The Thing Called Love”
  (1993).
 6. Jai teko nelaimė įkristi į ežerą… tiesiai ant akmens. Nuo šiol galvoje – randas…
 7. Kai ji buvo vaikas, sesuo Gesine darė garažo duris ir sulaužė Sandrai nosį.
 8. 1995 m. EMPIRE išrinko ją tarp 100 seksualiausių kino žvaigždžių.
 9. Turėjo vaidinti vietoj Julios Roberts filme “Pabėgusi nuotaika”.
 10. Laisvai kalba vokiškai.
 11. Sandrai Bullock nepatinka būti žvaigžde. Keliaudama po Teksasą kartą ji sutojo užkąsti vietiniame resoranėlyje. Jis buvo uždarytas, bet padavėjai, pamatę netikėtą viešnią, pareiškė, kad lentelė “uždaryta” jai negalioja… Supratusi tokį triuką, Sandra sėdo atgal į automobilį ir nurūko… “Mane varo iš proto toks elgesys” – sakė aktorė.
 12. Patyrė nesėkmingą lėktuvo nusileidimą. Jos dviejų variklių lėktuvėlis krito aerouoste į pusnį, susilaužydamas nosį ir sparną…Juo skrido Sandra su draugu Bob Schneider bei du įgulos nariai. Nenukentėjo nė vienas, bet baimės užteko visiems. Prireikė net trijų valandų išvilkti lėktuvą į saugią vietą.

Honorarai

 • 1995 “The Net” – 250.000
 • 1994 “Speed” – 500.000
 • 1996 “In Love and War” – 10.500.000
 • 1997 “Speed 2: Cruise Control” – 12.500.000
 • 1998 “Hope Floats” – 11.000.000
 • 2000 “28 Days” – 12.500.000