Sacha Baron Cohen

Sacha Noam Baron Cohen (g. 1971 m. spalio 13 d. Londone, Anglija) – žydų kilmės britų aktorius, humoristas, Oskarui nominuotas scenarijų autorius ir filmų įgarsintojas, visame pasaulyje išgarsėjęs savo sukurtais prieštaringais personažais – Kazachstano žurnalistu Boratu, netradicinės orientacijos Austrijos dizaineriu Brunu, reperiu Ali G bei admirolu generolu Aladinu. Aktorius yra pareiškęs, kad daugiau jų nebevaidins, nes jie tapo pernelyg atpažįstamais, todėl toliau jais persirengus filmuotis „mockumentary“ žanro filmuose yra per daug sudėtinga.

S. B. Cohen yra baigęs Kembridžo universitetą, laimėjęs nemažai prestižinių apdovanojimų (Auksinį gaublį, du BAFTA ir kt.) ir vedęs iš Australijos kilusią aktorę Isla Fisher. Jiedu augina 3 vaikus: dukras Olive (g. 2007 m.) bei Elula Lottie Mirriam (g. 2010 m.) ir sūnų Montgomery Moses Brian (g. 2015 m.). Aktorius turi ir lietuviškų šaknų – jo prosenelis gimęs Kaune.

2010 m. buvo paskelbta, kad S. B. Cohen vaidins dainininką Freddie Mercury grupės „Queen“ biografiniame filme „Mercury“, tačiau 2013 m. liepą aktoriaus ir filmo kūrėjų keliai išsiskyrė dėl kūrybinių nesutarimų.