Natalie Portman

Tikrasis vardas Natalie Hershlag. Gimė 1981 m. birželio 9d. Jeruzalėje, Izraelyje. Ji buvo vienintelis vaikas daktaro ir menininkės šeimoje. Natalie paliko Izraelį būdama vos trijų metų ir galiausiai šeima apsistojo Niujorke, kur ji gyveno iki mokyklos baigimo. 11 metų mergaitę pastebi agentas, kuris ieškojo vaikų modelių. Jai buvo pasiūlytas modelio darbas, tačiau Natalie jo atsisakė ir pasirinko aktorystę. Būdama 12 ji debiutuoja filme “Leon” (1994), kurį režisavo Luc’as Besson’as. Nors filmas sulaukė didelio pasisekimo, tačiau jos šeimoje atsirado problemų dėl Natalie “Lolitos” tipo vaidmens.

Kiek vėliau Natalie sukūrė antraeilius vaidmenis tokiuose filmuose kaip “Heat” (1995), “Everyone says I love you” (1996), “Beautiful girls” (1996) bei “Mars attacks!” (1996). Kiek vėliau ji visą dėmesį skyrė vien mokslams, todėl vaidindavo tik vasarą.

Portman tapo žinoma aktore po to, kai sukūrė vaidmenis “Žvaigždžių karuose” (I, II ir III dalyse). Tai jai padėjo gauti tolesnius, jau daug svarbesnius vaidmenis filmuose “Anywhere but here” (1999) ir “Where the heart is” (2000). Natalie nemažą pasisekimą turėjo ir teatro scenoje.

Natalie nuo 8 metų yra vegetarė. mėgstamiausias aktorius yra Ben’as Kingsley. Mokėsi prancūzų ir japonų kalbų bei laisvai kalba hebrajiškai. Portman buvo pirmoji kandidatė vaidinti filme “Romeo it Džiuljeta”, tačiau dėl didelio amžiaus skirtumo tarp jos ir Leonardo DiCaprio, atsisakė. Natalie taip pat atsisakė vaidmens filme “In ice storm” (1997) dėl to, kad filmas jai pasirodė pernelyg “tamsus”. Vaidmenį perėmė Christina Ricci, kuri teigia, kad visuomet gauna tuos vaidmenis, kurių nesiima Natalie. Portman yra susižadėjusi su Lukas Haas. 2003m. baigė Harvardo universitetą.