Meryl Streep

Aktorius

1996

Marvino kambarys (1996)

- Lee Wakefield Lacker
2021

Nežiūrėk aukštyn (2021)

- President Orlean
1995

Medisono grafystės tiltai (1995)

- Francesca Johnson

Mary Lousie Streep gimė 1949 m. birželio 22 d. Njū Džersyje, JAV. Ji lankė Dramos mokyklą ir kasmet vaidino mokyklos baigiamuosiuose spektakliuose.

Gavusi magistro diplomą 1975-aisiais, Meryl Streep išvyko į Niujorką, kur ir pradėjo dirbti teatre. Ji vaidino daugelyje populiarių pjesių, ją vertino žiūrovai, o kritikai apiberdavo pagyrimais ir apdovanojimais. Jos darbą jie laikė ir tebelaiko virtuozišku. Meryl Streep kine debiutavo 1977-aisiais, suvaidindama nedidelį vaidmenį filme “Julia”; toliau sekė juosta “The Deer Hunter”, kur ji vaidino kartu su Robertu De Niro. Už vaidmenį pastarajame filme Meryl Streep buvo nominuota pirmajam “Oskarui”.

Tais pačiais metais aktorė pelnė Emmy apdovanojimą už vaidmenį filme “Holocaust”. 1979-aisiais kino teatrus pasiekė filmas “Krameris prieš Kramerį”. Už vaidmenį šiame filme Mery Streep buvo apdovanota “Oskaru” kaip geriausia aktorė.

80-ieji buvo ypaš derlingi ir sėkmingi aktorei. Beveik nebuvo metų, kad aktorės pavardė nebūtų minima „Oskarų“ ceremonijose. Tada pasirodė jos filmai „The French Lieutenant`s Women“, „Sophie`s Choise“, „Out Of Africa“, „Ironweed“, „A City In The Dark“ ir kt.

90-aisiais istorija kartojosi: Kino Akademjia įvertino aktorės darbus filmuose “Postcards From The Edge” ir “Bridges Of Madison County”.

Mery Streep yra pelniusi 13 “Oskaro” nominacijų per visą savo kino karjerą. Ji “rungiasi” tik su Jacku Nicholsonu.