Matthew McConaughey

Matthew David McConaughey gimė 1969m. lapkričio 4d. Teksase. Jis yra jauniausias sūnus šeimoje. Tėvas – benzino kolonėlės savininkas, o mama – mokytoja. Mokykloje Matthew domėjosi sportu ir netgi buvo nominuotas “gražiausio mokinio” nominacijai. Po mokyklos baigimo mažai prisidėjo prie tėvo verslo, tad patraukė į Australiją, kur užsidirbdavo pinigų plaudamas indus. Neilgai trukus jis vėl sugrįžo į JAV, kur baigė Teksaso universitetą.

Tame pačiame universitete Matthew vaidino vietiniuose studentų filmuose bei reklamose. Ten pat jis sutiko prodiuserį Doną Philipsą, kuris pasiūlė vaidinti “Dazed and Confused” (1993). Nors vaidmuo šiame filme ir nebuvo svarbus, tačiau jis neliko nepastebėtas. Jau kitais metais jis nusifilmuoja kartu su Renee Zellweger filme “The Return of the Texas Chainsaw Massacre”, kur vaidina šaltakraujį žudiką. 1996m. pasirodo “Lone Star” bei drauge su Sandra Bullock ir Kevinu Spacey – “A Time To Kill”, kur jam tenka naivaus advokato vaidmuo.

Netrukus aktorius jau buvo vadinamas geidžiamiausiu. Toliau Matthew nusifilmuoja “Contact” (1997), o taip pat Steveno Spielbergo “Amistade” (1997) bei tikrais faktais grįstoje juostoje – “The Newton Boys” (1998). 2000m. Matthew galima išvysti “U-571”, o 2001m. komedijoje “The Wessing Planner”, 2003m. – “How to Lose a Guy in 10 Days”.

1999m. buvo suimtas už pasipriešinimą suimant. Matthew buvo pirmasis kandidatas vaidinti legendiniame “Titanike”. Jis susitikinėjo su aktorėmis Ashley Judd bei Sandra Bullock. Mėgstamiausias sportas golfas. Už vaidmenį “Sacharoje” buvo nominuotas Grammy apdovanojimams. Tame pačiame filme susipažino su dabartine drauge Penelope Cruz.