Kevin Spacey

Kevin Spacey Fowler gimė 1959 birželio 26d. Niudžersyje. Buvo jauniausias iš šeimoje esančių trijų vaikų. Jo šeima turėtų būti dėkinga tėvo darbui, dėl kurio turėjo ilgainiui keltis į pietų Kaliforniją. Kevinas anksčiau mokėsi karinėje mokykloje, tačiau persikėlus baigė vidurinę mokyklą, kur buvo labai aktyvus dalyvaujant teatro veikloje.

Pirmasis Kevino pasirodymas profesionalioje teatro scenoje – tai pasiuntinio vaidmuo 1981m. “Henris VI”, Niujorko Šekspyro festivalyje. Festivalio direktorius įveda jauną aktorių į “tikrą teatro pasaulį”. Jis netgi laimi Tony apdovanojimą. Nors Kevinui čia puikiai sekasi, tačiau jo dėmesį patraukia kino filmai.

Karjera filmuose Spacey’iui prasideda liūdnokai – vaidina vagį požeminėje perėjoje filme “Heartburn” (1986). Jis manė, kad geriau būti charakteriniu, nors ir antraeiliu aktoriumi nei nuobodžiu pagrindiniu, todėl dar keliuose filmuose jis vis dar yra pakraštyje. Netrukus Kevinas pradeda vaidinti TV seriale “Wiseguy” (1987). Šio serialo nauda buvo nemenka – žodžiai Kevinas Spacey’is tapo dažnai vartojami. Vėliau Spacey’is vaidina tokiuose filmuose kaip “Glendarry Glen Ross” (1992) ar “Swimming with Sharks” (1994).
Suvaidinęs filme “Įprastas įtariamasis” (1995) Kevinas laimi Oskarą kaip geriausias antraeilio vaidmens aktorius. Po šio vaidmens jis atsiduria populiarumo viršūnėje. Dar tais pačiais metais vaidina trileryje “Se7en”.

1999m. spalio mėnesį praėjus vos keturioms dienoms po “Amerikos grožybių” premjeros, Spacey’is gauna žvaigždę Holivudo šlovės takelyje. Organizatoriai tai padarė žinodami, kad vaidmuo grožybėse bus didžiausia jo sėkmė. Ir jie neklydo – už šį vaidmenį Kevinas vėlgi gauna Oskarą, tačiau šį kartą jau kaip geriausias aktorius. Beje, Kevinas buvo pirmasis pretendentas, kuriam pasiūlytas vaidmuo “Amerikos grožybėse”.

Paslaptingas, talentingas Kevin’as visuomet kruopščiai slėpė savo privataus gyvenimo detales. Viename interviu jis paaiškino, kad kuo mažiau apie jį žinos tuo lengviau bus pripažinti jį kaip gerą aktorių. “Tai leidžia publikai ateiti į kino teatrus ir tikėti, kad aš esu būtent tas personažas, kurį vaidinu” – teigė Spacey’is.