Kate Winslet

Aktorius

1997

Titanikas (1997)

- Rose Dewitt Bukater
2008

Nerimo dienos (2008)

- April Wheeler
2004

Niekados šalies beieškant (2004)

- Sylvia Llewelyn Davies

Kate Winslet yra viena garsiausių britų kino aktorių, geriausiai žinoma už savo vaidmenis kostiuminėse dramose. Nors ji kartkartėmis pasirodo ir šiuolaikiniuose filmuose, vis dėlto ją geriausiai charakterizuoja į korsetus įspraustos herojės tokiuose filmuose kaip „Titanikas“ ar „Vaikas karaliaus Artūro dvare“.

Kate gimė 1975 m. spalio 5 d. Anglijoje. Nuo 11-kos metų ji jau lankė Redroofo aktorių mokyklą, bet šiuo laikotarpiu rimtai susidūrė su atnsvorio problemomis. Pramogų versle „netaisyklinga“ figūra buvo laikoma rimta kliūtimi ir Kate netruko įgyti „storulės“ pravardę. Nors laikui bėgant aktorė ūgtelėjo ir sulieknėjo, ji vis dar neatitinka aktorėms keliamų reikalavimų.

Po kelių puikių vaidmenų nesėkminguose TV ir kino filmuose, Kate Winslet pakviečiama vaidinti filme „Protas ir jausmai“ (1995), kuris jai pelnė Oskaro nominaciją už geriausią moters antraplanį vaidmenį. Ruošdamasi šiam vaidmeniui Winslet mokėsi groti pianinu, skaitė Jane Austin knygas, lankė etiketo pamokas.

Dar po dviejų puikių vaidmenų filmuose „Džudas“ ir „Hamletas“, Kate Winslet kartu su Leonardo DiCaprio suvaidina sėkmingiausią savo vaidmenį filme „Titanikas“ (rež. James Cameron). Šis filmas sulaukė neįtikėtino populiarumo žiūrovų tarpe ir tapo geriausiu visų laikų filmu. Kate Winslet už vaidmenį „Titanike“ pelnė Oskarą už geriausią moters vaidmenį ir tapo jauniausia aktore, kuri buvo net 2 kartus nominuota Oskarui.

Pasirodžius net keliose kostiuminėse dramose, Kate Winslet iškilo pavojus tapti vienaplane aktore: dažnai buvo galima išgirsti ją vadinant tiesiog „korsetinė Kate“. Vis dėlto Kate Winslet ryžosi atsikratyti tokių apibūdinimų ir visai neseniai suvaidino puikių vaidmenų šiuolaikiniuose filmuose. Vienas sėkmingiausių iš jų – filmas „Jausmų galia“. Aktorė filme vaidina moterį, kuri, susipykusi su mylimuoju, nutaria su medikų pagalba ištinti jį iš savo atminties.

Šiandien Kate Winslet yra viena geriausiai vertinamų kino aktorių. Viso pasaulio kino kritikai ją vienbalsiai liaupsina už vaidmenis visuose jos filmuose. Kate Winslet savo talentu ir populiarumu sugebėjo įkūnyti naują moters grožio idealą: anoreksinis grožis nusileidžia prieš jos švelnias moteriškas formas.