Jennifer Lawrence

Aktorius

2021

Nežiūrėk aukštyn (2021)

- Kate Dibiasky
2015

Džoja (2015)

- Joy Mangano

Dženifer Šreider Lorens (angl. Jennifer Shrader Lawrence; g. 1990 m. rugpjūčio 15 d.) – amerikiečių aktorė, gimusi Luisvilyje, Kentukyje.

Jos pirmasis didesnis vaidmuo buvo TBS seriale „The Bill Engvall Show“. Vėliau ji pasirodė tokiuose nepriklausomuose, kaip filmuose „Deganti lyguma“ (2008 m.) ir „Vinterio kaulai“ (2010 m.). Už pastarąjį ji pirmą kartą buvo nominuota Oskarui, kaip geriausia pagrindinio vaidmens aktorė ir tuo metu tapo buvo antra jauniausia aktore, kuri kada nors buvo nominuota šioje kategorijoje.

Vaidmuo David. O Russell režisuotoje romantinėje komedijoje „Optimisto istorija“ pelnė aktorei net kelis apdovanojimus, įskaitant Auksinį gaublį, kaip geriausia aktorė (miuziklas ar komedija), ir Oskarą, kaip geriausia aktorė ir tapo antra jauniausia aktore, laimėjusi Oskarą šioje kategorijoje. Už savo vaidmenį David. O Rusell komedijoje-dramoje „Amerikietiška afera“ (2013 m.) aktorė pelnė Auksinio gaublio apdovanojimą, kaip geriausia antraplanė aktorė ir buvo trečią kartą nominuota Oskarui, šįkart, kaip antraplanė aktorė.

Lawrence taip pat žinoma dėl savo vaidmenų tokiuose filmuose kaip „X-Menai: pirma klasė“ (2011 m.) ir „X-Menai: praėjusios ateities dienos“ (2014 m.), kuriuose ji suvaidino Raven Darkhölme/Mistikos vaidmenį. 2012 metų pradžioje Jennifer suvaidino Katniss Everdeen vaidmenį filme „Bado žaidynės“. Šis vaidmuo jai atnešė pasaulinę šlovę ir teigiamus kritikų vertinimus, Lawrence pradėta vadinti viena perspektyviausių šių laikų aktorių.