Jack Nicholson

Aktorius

2006

Infiltruoti (2006)

- Francis 'Frank' Costello
1987

Istviko raganos (1987)

- Daryl Van Horne

Holivudo garsenybė Jackas Nicholsonas gimė 1937 m. balandžio 22 d. Njū Džersyje. Jacko tėvas buvo alkoholikas ir labai komplikuotas žmogus. Šeimoje Jackas nebuvo laimingas.

Karjerą kine būsimoji žvaigždė pradėjo paprastu kompanijos MGM darbuotoju, kol galiausia gavo vaidmenį draugo režisuotame filme “Cry Baby Killer”. Ištisą dešimtmetį Jackas Nicholsonas vaidino “B” kategorijos filmuose. Didžioji sėkmė atėjo suvaidinus juostoje “Easy Rider”. Tuomet pasipylė vienas filmas po kito: “Five Easy Pieces”, “The Last Detail”, galiausia aktorių išgarsinęs ‘Kinų kvartalas”. Už vaidmenį viename geriausių visų laikų filmų “Skrydis virš gegutės lizdo” 1975 metais J.Nicholsonas pelnė pirmąjį ‘Oskarą”. Antrasis teko 1983-aisiais už vaidmenį filme “Terms of Endearment”. Kino Akademija nominacijomis įvertino jo vaidybą juostose “Reds”, “IronWeed”, “Prizzi’s Honor”. Romantinė komedija “Kaip bus, taip gerai” Jackui Nicholsonui atnešė trečiąjį “Oskarą”.

Jackas Nicholsonas vis dažniau susimąsto apie tai, kad nėra nemirtingas. Apie tai jis gali kalbėti, tik prisidegęs cigaretę:“Niekada nenorėčiau tapti kam nors našta, gulėti kokioje garsioje ligoninėje ir laukti tos dienos. Tiesą sakant, mirtis man kelia bauginančias mintis.” Pasirodoo, netgi legendos turi savo baimių…

Citata: “Gyvenime vyrai meluoja tik mylimoms moterims ir policijai. Visiems kitiems galima sakyti tiesą.”

Žmona: buvo vedęs aktorę Sandrą Knight, su kuria susitiko 1970-aisiais. Pora išsiskyrė. Jieturi dukrą Jennifer (1996 m. ji pagimdė pirmąjį aktoriaus anūką Seaną).

Mylimos moterys ir vaikai: 1973-90 m. gyveno kartu su Anjelica Huston; susitikinėjo su padavėja Rebecca Broussard ( pora susilaukė dviejų vaikų – Lorraine ir Raymondo); nuo 1999 m. J.Nicholsonas palaikė romantiškus ryšius su aktore Lara Flynn Boyle. Aktorius turi ir daugiau vaikų su skirtingomis moterimis.