Hilary Swank

Aktorius

2004

Mergina, verta milijono (2004)

- Maggie Fitzgerald
2006

Juodoji orchidėja (2006)

- Madeleine Linscott

Hilary Ann Swank dar vaiką pastebėjo režisierė Suzy Sachs, kuri ją ir mokė vaidybos. Kai Hilary buvo devynerių, jos pirmasis pasirodymas buvo “The Jungle Book”, kuriame vaidino Mauglį. Po to ji jau reguliariai vaidindavo vietinio teatro ir mokyklos scenose. Lankė mokyklą Bellingham’e ir gyveno su šeima iki 16 metų.


Hilary dalyvavo kaip plaukikė jaunimo Olimpiadoje ir Vašingtono čempionate. Be to, ji užėmė penktąją vietą gimnastikos rungtyje. 1990 metais Hilary su mama persikelia į Los Andželą. Čia prasideda jos karjera. 1992m. pasirodo filme “Buffy the vampire slayer”. 1994m. filme “The next karate kid” gavo vaidmenį, dėl kurio turėjo varžytis su šimtais kitų norinčiųjų. Šis vaidmuo buvo prasilaužimas į gilesnius vandenis. Po šio filmo, kartelė buvo pakelta daug aukščiau ir Swank turėjo dirbti be sustojimo.


1999m. nusifilmuoja “Boys don’t cry”, ir už šį vaidmenį gauna Oskarą, kaip geriausia aktorė. Tai buvo laukiamiausias metų filmas, kuris pastatytas remiantis tikrais įvykiais. 2001m. Hilary pasirodo filme “The Gift”. 2002m. nusifilmuoja kartu su Holivudo veteranu Al Paino filme “Insomnia”. 2003m. – “Iron jawed angels”.


Sutikusi Clint’ą Eastwood’ą, Hilary nusifilmuoja net 7 Oskarams nominuotoje juostoje “Million Dolar Baby”. Filmas aktorei padėjo laimėti ne tik Auksinio Gaublio apdovanojimą, bet ir antrąjį Oskarą.


Būsimąjį vyra Chad’ą Lowe sutiko filmavimo aikštelėje, už kurio ištekėjo 1997m. po penkių mėnesių draugystės. Jos hobi yra šuoliai parašiutu, rastų plukdymas upe bei slidinėjimas.