Gwyneth Paltrow

Aktorius

1995

Septyni (1995)

- Tracy Mills
2008

Geležinis žmogus (2008)

- Virginia 'Pepper' Potts
2012

Geležinis žmogus 2 (2010)

- Virginia 'Pepper' Potts
2013

Geležinis žmogus 3 (2013)

- Virginia 'Pepper' Potts
2012

Keršytojai (2012)

- Virginia "Pepper" Potts

Gimė 1972 m. rugsėjo 28 d. Los Andžele.

Mama: įžymi teatro ir kino aktorė Blit Dener.
Tėvas: įtakingas televizijos filmų prodiuseris Bruce Paltrow.

Aktorė pelnė “Oskarą” už vaidmenį filme “Įsimylėjęs Šekspyras”, buvo nominuota “Oskarui” už vaidmenį filme “Ema”.

Kai Gwyneth buvo 11-ka, šeima persikėlė iš Los Andželo į Niujorką. Aktoriniai mergaitės sugebėjimai pasireiškė anksti: kai jai tebuvo penkeri. Gwyneth tereikėdavo pavaikščioti po sceną teatre, kuriame dirbo ir jos mama. Vaidmenys kasmet sudėtingėjo. 1991 m. gerai publikos sutiktas spektaklis, kuriame Gwyneth vaidino drauge su mama, įkvėpė merginą mesti meno istorijos studijas Kalifornijos universitete Santa Barbaroje ir imtis aktorystės.

Didysis Paltrow šuolis į kiną buvo tuo metu, kai ji su tėvu ir jo draugais – Stevenu Spielbergu ir jo žmona Kate Capshaw nuėjo pasižiūrėti “Ėriukų tylėjimo”. Tada Spielbergas ir sumąstė pakviesti Gwyneth filmuotis juostoje “Kablys” (“The Hulk”, 1991 m). Po šio filmo jai buvo pasiūlytas vaidmuo mini seriale “Žiauri abejonė” (1992 m.), kur ji vaidino kartu su mama. Tada ir pasipylė pasiūlymai: 1993 m. trileryje “Nusikalstamas ketinimas” Gwyneth Paltrow vaidino kartu su Nicole Kidman ir Alecu Baldwinu; po šio filmo sekė “Kaulai ir mėsa”, “Uždaras ratas”, “Džefersonas Paryžiuje” ir kt. Nors vaidmenys nebuvo dideli, kritikai pripažino, kad šios merginos nepastebėti neįmanoma.

Gwyneth Paltrow šlovę įtvirtino juosta “Septyni” (1995 m.). Filmavimo metu ji įsimylėjo kartu vaidinusį Bradą Pittą. Apie jų romantišką meilę kalbėjo visas Holivudas. Jie net buvo nufotografuoti nuogi ir jų nuotraukos pateko į internetą. Tuo metu visa spauda šaukė, kad tik Bradas Pittas iškėlė šią gražuolę. Bet tai nėra tiesa: tuo metu Gwyneth Paltrow nusifilmavo juostoje “Ema” ir buvo nominuota “Oskarui”. Ji net buvo pakviesta į Baltuosius rūmus kartu su prezidentu Bilu Klintonu pžiūrėti šio filmo.

Bradas Pittas ir Gwyneth Paltrow sužadėtuvės įvyko Tibete, jie nuolat atvirai ir daug kalbėjo apie santuoką ir vaikus, net šunis ir bendrus namus. Bet viskas staiga nutrūko. Po pusantrų metų viskas pasibaigė, nors Bradas piršosi Gwyneth net keletą kartų. Kas nutiko iš tikrųjų, galima tik spėlioti. Gal Gwyneth paklausė tėvo patarimo netekėti už aktoriaus, gal vakarėlių siela Bradas neįtiko ramios sielos Gwyneth, gal atsirado kita moteris.

Spėlionių būta įvairių. Vasarą po išsiskyrimo ji prirašė šimtus dienoraščių. KAip tik tuo metu vaidmenys pasipylė kaip iš gausybės rago: 1997 m. filme “Kieta aštuoniukė” ji vaidino kartu su Samueliu L. Jacksonu; juostoje “Didžiosios viltys” su Ethanu Hawke; su Jessica Lunge filme “Grėsminga tyla”, “Atsargiai, durys užsidaro” su John Hannah; su Maiklu Douglasu filme “Tobula žmogžudystė”, su Mattu Damonu filme “Talentingasis misteris Riplis” ir kt.. Po Brado Pitto Gwyneth kurį laiko bendravo su garsiuoju Benu Afflecku; sklindo gandai apie Gwyneth ir “Įsimylėjusio Šekspyro” partnerio Joseph Fiennes meilės romaną. Benas Affleckas 26-ojo gimtadienio proga padovanojo Gwyneth 30.000 dolerių kainavusius auskarus su deimantais. Gwyneth neliko skolinga – Benas netrukus galėjo pasipuošti jos dovanotu garsios firmos platininiu laikrodžiu. Tačiau “Oskaro” apdovanojimą už vaidmenį filme “Įsimylėjęs Šekspyras” Gwyneth jau šventė su kitu – jaunu aktoriumi Scottu Speddmanu.

Šiuo metu Gwyneth Paltrow mokosi kulinarijos paslapčių, kad patenkintų savo artimo bičiulio Chrisą Martiną norus. Būdamas gastrolėse 26-erių metų britų grupės “Coldplay” vokalistas ilgisi savo šalies maisto. Todėl 30-metė Gwyneth nutarė išmokti gaminti gerus naminius patiekalus. Elegantiškoji Gwyneth lig šiol nemokėjo nei kaiušinio išvirti. Ko nepadarysi dėl mylimo žmogaus…

Trumpai

 1. Gwyneth Paltrow yra 178 cm ūgio; mėgstamiausias dizaineris – Kalvinas Kleinas; dievina džinsus, kašmyro palaidines ir žemakulnius batus. Aktorė rūko be saiko, dažniausiai “Camel Lights”. Ji neskaito, kas apie ją rašoma žurnaluose, nes tai “tikra destrukcija”.
 2. Aktorė mėgsta skaityti; užsiminėja joga.
 3. Pirmoji aktorės meilė – Harrisonas Kravisas, tragiškai žuvęs autoavarijoje būdamas vos 18 m. Prieš mirtį jis parašė mylimajai laišką, kuriame įtikinėjo ją tapti aktore. Nuo to laiko šis laiškas tapo savotišku aktorės talismanu. Atsiimdama “Oskarą” Gwyneth dėkojo būtent Harrisonui.
 4. 1998 m. PEOPLE žurnalas išrinko Gwyneth viena gražiausių žmonių.
 5. Aktorė gana laisvai kalba ispaniškai.
 6. 1997 m. James Cameronas svarstė ją Rose vaidmeniui filme “Titanikas”.
 7. Dalyvavo Madonnos ir Guy Ritchie vestuvių ceremonijoje Škotijoje.
 8. Gwyneth Paltrow – vegetarė.
 9. Artima Winonos Ryder bičiulė.
 10. Turi butą Londone.
 11. Filme “Duetai” pati dainavo.
 12. Gwyneth Paltrow vadinama visų dizainerių svajone.
 13. Už vaidmenį filme “Vaizdas iš viršaus geresnis” aktorė gavo 10 mln JAV dolerių. Už “Įsimylėjęs Šekspyras” – “tik” 750.000.