Ewan McGregor

Aktorius

2022

Pinokis (2022)

- Sebastian J. Cricket (voice)
2001

Juodojo vanago žūtis (2001)

- Spec. John Grimes
2005

Sala (2005)

- Lincoln Six Echo / Tom Lincoln

Ewan McGregor (g. 1971 m. kovo 31 d.) – škotų aktorius, sulaukęs didelio pasisekimo tiek meniniuose, tiek nepriklausomuose filmuose.


Ewanas McGregoras gimė Škotijoje. Būdamas šešiolikos metė mokslus ir iškeliavo į Pertho teatrą. Nors ir skamba neįprastai, tokį jo žingsnį rėmė ir skatino Ewano tėvai.


Ewanas McGregoras metus studijavo dramą negarsioje mokykloje, o vėliau trejus metus tęsė studijas Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje Londone. Prieš pat baigiant mokslus, Ewanas juos metė, kadangi gavo vaidmenį “Channel 4” seriale.


Pirmas rimtas E.McGregoro pasirodymas kine buvo Danny Boyle režisuotoje juostoje “Shallow Gale”. Iš karto po to sekė du vaidmenys, atnešę Ewanui šlovę ne tik Didžiojoje Britanijoje: “Intymus dienoraštis” ir “Traukinių žymėjimas”.


Ewanas McGregoras sulaukė daugybės kritikų liaupsių ir buvo pakviestas sukurti Obi-wan Kenobio personažą trijuose “Žvaigždžių karų” serijos filmuose.


1995-aisiais Ewanas McGregoras vedė prancūzę prodiuserę Eve Mavrakis su kuria susilaukė dviejų dukterų: Clara Mathilde ir Esther Rose.


Kartu su savo artimais bičiuliais – Jonny Lee Miller, Sean Pertwee, Jude Law ir Sadie Frost – E.McGregoras yra įkūręs nepriklausomą kompaniją, pavadintą “Natural Nylon” ir kuriančią Holivudo standartų neatitinkančius filmus.