Charlize Theron

Aktorius

1998

Įžymybės (1998)

- Supermodel
2012

Prometėjas (2012)

- Meredith Vickers

Charlize Theron gimė 1975 m. rugpjūčio 7 d. ir vaikystę praleido nedidelėje sodyboje Benonyje, Pietų Afrikoje. Ji buvo vienintelis vaikas Gerdos ir Charlie Theron šeimoje. Nuo mažens ji mokėsi baleto mokykloje ir tėvai tikėjo, kad ji bus puiki balerina. Talento mergaitei nestigo. Tačiau tėvams atrodė, kad gabiai jų dukrai Pietų Afrikoje nepakaks erdvės pasireikšti, todėl šeima persikėlė į Europą, o vėliau ir į JAV.

Studijas Charlize tęsė Niujorko baleto mokykloje, šoko teatre. Niujorke ji dirbo ir kaip foto modelis. Tačiau Charlize susižeidė kelią ir ji nebegalėjo šokti. Kai jai buvo 18 metų, mama išsiuntė dukrą į Los Andželą, kad ši pabandytų laimę kine. Į Los Andželą ji atvyko viena ir nepažinojo nieko, kas galėtų jai padėti. Tačiau po dviejų savaičių vieną gražią dieną Charlize Theron tiesiog stovėjo Holivudo bulvare ir vienas aktorių agentas padavė merginai savo vizitinę kortelę. Kurį laiką kortelė taip ir gulėjo automobilyje, nes Charlize žinojo, jog “tokių agentų” pilnas Los Andželas, tačiau kartą ją pastebėjo vienas draugas, kuris puikiai pažinojo šį žmogų. Galiausiai Charlize ryžosi paskambinti nepažįstamam vyriškiui. Praėjus 8 mėnesiams, ji gavo pirmąjį vaidmenį kine. Nuo tada ji pradėjo lankyti dramos pamokas, ir ji išjudino akmenį…

Charlize Theron išgarsėjo suvaidinusi juostoje “Velnio advokatas” su Keanu Reeves`u. 1997 metais filmas buvo parodytas ir Lietuvos kino teatruose. Po to sekė viena juosta po kitos: tai ir Disney kompanijos filmas “Galiūnas Džo”, ir kritikų išgirta Džono Irvingo ekranizacija “Sidro namų taisyklės”, ir nuostabioje meilės istorijoje “Meilės lapkritis” ir kt.

  1. Kai Charlizei buvo 15 metų, išgėręs tėvas barnio metu puolė mamą ir ši gindamasi jį nušovė. Mama nebuvo apkaltinta.
  2. 1999 m. Charlize`s Theron nuotraukos buvo išspausdintos žurnale PLAYBOY.
  3. Manekene tapo būdama 14-kos metų.
  4. 2000 m. PEOPLE žurnalas išrinko aktorę vienu gražiausių žmonių pasaulyje.
  5. 2000 m. susitikinėjo su garsiuoju viengungiu GOERGE CLOONEY.
  6. 2001 m. turėjo pagrindinį moters vaidmenį vaidinti juostoje “Perl Harboras”, bet pasirinko juostą “Meilės lapkritis”, kur jos partneris buvo Keanu Reeves.
  7. 2001 m. žurnas FHM Charlizę Theron išrinko viena iš seksualiausių moterų pasaulyje.
  8. Šiuo metu aktorė Charlize Theron yra susižadėjusi su STUART TOWNSEND, kuris vaidina jos herojės vyrą juostoje “Dukters pagrobimas”.
  9. Nors abu tėvai yra afrikiečiai, gimę ir užaugę Afrikoje, tėvas turėjo prancūziško, o mama – vokiško kraujo.

2002 m. Theron buvo nuvykusi į Pietų Afriką, kur dalyvavo visuomeninės organizacijos, pasisakančios prieš smurtą moterų atžvilgiu, renginiuose. “Pietų Afrika ir prievartos ir smurto prieš vaikus ir moteris šalis. Vyriausybė žino šią problemą, tačiau ją ignoruoja, ” – sako Charlize Theron. Aktorė pati buvo su tuo susidurūsi. Jos tėvas nuolat puldinėdavo mamą, o šiai tekdavo gintis. Nors apie tai sunku pasakoti, tačiau aktorė to nesigėdija. Ji palaiko mama, kuri kartą gindamasi buvo priversta išsitraukti ginklą.