Arnold Schwarzenegger

Aktorius

1984

Terminatorius (1984)

- The Terminator
1994

Melas vardan tiesos (1994)

- Harry Tasker
1985

Komando (1985)

- John Matrix
1987

Bėgantis žmogus (1987)

- Ben Richards
1987

Grobuonis (1987)

- Major Alan "Dutch" Schaefer

Arnoldas Švarcenegeris (vok. Arnold Alois Schwarzenegger; g. 1947 m. liepos 30 d. Talis, Austrija) – Austrijos ir JAV, aktorius, verslininkas, filantropas, politikas, buvęs sunkumų kilnotojas ir kultūristas. 2003-2011 metais dvi kandencijas ėjo Kalifornijos gubernatoriaus pareigas.

Švarcenegeris pradėjo kilnoti sunkumus būdamas 15 metų. Dvidešimties metų laimėjo Misterio Visatos (angl. Mr. Universe) titulą, o po to septynis kartus laimėjo Mr. Olympia konkursą. Iki šiol Švarcenegeris yra iškili kultūrizmo figūra, apie sportą yra parašęs daug knygų ir straipsnių. Arnold sporto festivalis, laikomas vienu pagrindinių kultūrizmo varžybų, yra pavadintas Švarcenegerio garbei. Švarcnegeris laikomas vienų geriausių visų laikų kultūristų, iškiliausių šio sporto ambasadoriumi.

Švarcenegeris pelnė pasaulinę šlovę kaip Holivudo veiksmo filmų aktorius. Jį išgarsino 1982 metų filmas Konanas Barbaras. 1984 metais jis suvaidino James Cameron pasaulinės sėkmės sulaukusiame mokslinės fantastikos trileryje „Terminatorius”. Vėliau jis toliau įkūnijo Terminatoriaus vaidmenį kitose filmuose: „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena”, „Terminatorius 3: mašinų sukilimas”, „Terminatorius: Genisys”. Jis taip pat vaidino ir kituose komercinės sėkmės sulaukusiuose filmuose, tokiuose kaip „Grobuonis“, „Vaikų darželio policininkas“, „Viską prisiminti“ ir kiti.

Pirmą kartą Švarcenegeris buvo išrinktas į Kalifornijos gubernatoriaus postą kaip Respublikonų partijos kandidatas 2003 metų spalio 7 dieną specialiuose atšaukiamuosiuose rinkimuose. Jis pakeitė tuometinį gubernatorių Gray Davis. 2011 metais Švarcenegeris baigė savo antrąją kadenciją ir grįžo į vaidybą.

A. Švarcenegeris turi dviejų valstybių pilietybes. Nuo 1983 metų yra natūralizuotas JAV pilietis, tačiau išlaiko ir įgimtą Austrijos pilietybę, visiškai pripažintą Austrijos Respublikos.